Home / مقطع کارشناسی / دانشگاه صنعتی شریف خبر داد؛ ثبت نام و پذیرش دانشجویان برای دوره های ارشد بدون آزمون از ۴ دی ماه

دانشگاه صنعتی شریف خبر داد؛ ثبت نام و پذیرش دانشجویان برای دوره های ارشد بدون آزمون از ۴ دی ماه

به گزارشخبرنگار حوزه دانشگاهی گروه علمی پزشکی باشگاه خبرنگاران جوان؛ دانشگاه صنعتی شریف براساس آیین نامه “پذیرش بدون آزمون استعدادهای درخشان در دوره تحصیل کارشناسی ارشد وزارت علوم از میان دانشجویان کارشناسی ورودی ۱۳۹۲ و دانشجویان دورشته ای ورودی ۱۳۹۱ تعداد محدودی را بدون آزمون ورودی جهت ورود به دوره های کارشناسی ارشد می پذیرد که البته پذیرش نهایی متقاضیان منوط به تایید سازمان سنجش است.
حداقل شرایط لازم جهت درخواست به شرح زیر است:
۱-دانشجویان دانشگاه شریف حداقل با گذرانندن سه چهارم از واحدهای دوره کارشناسی خود تا نیمسال ششم تحصیلی جزو ۱۰ درصد نخست دوره کارشناسی رشته مربوطه باشند.
۲-دانشجویان سایر دانشگاهها پس از گذراندن حداقل سه چهارم واحدهای دوره کارشناسی خود جزو رتبه های یک تا سه در رشته تحصیلی مربوطه باشند(پرونده داوطلبان صرف در صورت وجود گواه ی رتبه بررسی می شود)
۳-زمان اتمام تحصیلات کارشناسی تا تاریخ ۳۱ شهریور ماه ۹۶ باشد.
متقاضیان باید ضمن ارائه آخرین کارنامه تحصیلی، سوابق علمی پژوهشی، ارسال اصل و کپی فیش واریزی مبلغ ۷۰ هزار تومان و گواهی کسب رتبه های اول تا سوم در رشته تحصیلی در دانشگاه مبدا (برای متقاضیان خارج از دانشگاه شریف) از تاریخ چهارم لغایت ۲۲ دی ماه ۹۵ نسبت به ثبت درخواست خود اقدام کنند.
متقاضیان باید توجه داشته باشند که؛ مدارک دوره های مجازی، نیمه حضوری و غیرحضوی و نوبت دوم برای ورودی بدون آمزون مورد پذیرش نیست، درخواست متقاضی فقط برای ورود به یک رشته تحصیلی بررسی می شود و پس از اعلام نتیجه اولیه برای رشته دیگری قابل برسی نخواهد بود و دانشجویان دورشته ای ضمن اینکه فقط در یک رشته می توانند فرم درخواست را پر کنند باید فرم تطبیق واحد خود را به مدارک مورد نیاز ضمیمه کنند.
همچینین دانشجویان رشته های مختلف می توانند برای ورود به دانشکده های مدیریت و اقتصاد، مهندسی انرژی و فلسفه علم فرم درخواست را پر کنند که در این صورت درخواست نامبردگان فقط برای دانشکده یا گروه مزبور منظور خواهد شد. دانشجویان رشته های مهندسی مکانیک و مهندسی دریا می توانند برای کارشناسی ارشد مهندسی دریا داوطلب شوند، همچنین دانشجویان رشته مهندسی مکانیک می توانند برای کارشناسی ارشد مهندسی هوافضا درخواست دهند.
گفتنی است، پذیرش بدون آزمون در مقطع کارشناسی ارشد فقط به منظور تشویق حمایت دانشجویان با وضعیت تحصیلی ممتاز صورت گرفته و فرآیندی جدا از آزمون عادی کارشناسی ارشد است، لذا تاکید می شود که ارائه تقاضا از این طریق هیچونه حقی در رابطه با برخورد ویژه با متقاضی در آزمون کارشناسی ارشد دانشگاه ایجاد نمی کند و به کلیه متقاضیان توصیه می شود مراحل و پیش نیازهای آزمون عادی کارشناسی ارشد را دقیقا رعایت کنند.

Check Also

ثبت نام بیش از ۲ هزار نفر برای دریافت وام ویژه دکتری/ کاهش سقف وام ویژه شهریه

ذوالفقار یزدان مهر رییس صندوق رفاه وزارت علوم در گفت و گو با خبرنگار حوزه دانشگاهی گروه …

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *